DanışmanKadromuz

Home/DanışmanKadromuz
DanışmanKadromuz 2018-11-09T11:08:44+00:00

DANIŞMANKADROMUZ

Yaman Hukuk; Av. Ali Rıza Yaman tarafından 2007 yılında İstanbul/Nişantaşı’nda kurulan, faaliyetlerini Tekfen Tower’da devam ettiren, İstanbul merkezli olup, Danışmanları ve Almanya,  Ankara, G. Antep ve Antalya’daki Çözüm Ortakları’yla birlikte ticaret, ceza, bankacılık vd. alanlarda faaliyet yürüten, içtimaî mesuliyet gereği sosyal meselelerde de aktif rol alan bir hukuk bürosudur.

Av. Ali Rıza YAMAN

Avukat Ali Rıza Yaman meslek hayatına Av. Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Av. Şeref Malkoç, Av. İsmail Aydos ve Av. Abdulhamid Gül’ün yanında, Adalet Hukuk Bürosu’nda başlamış olup, Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiş, İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans eğitimi almıştır.

Avukat Ali Rıza Yaman, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde, İstanbul Borsa başkanlığı yapan Prof. Dr. Erişah Arıcan’ın danışmanlığında “Katılım Bankacılığı’nda Proje Finansmanı” üzerine yaptığı çalışmayla yüksek lisansını bitirmiştir.

Hâlen İstanbul Ticaret Üniversitesi Dış Ticaret Enstitüsü’nde, “Uluslararası Ticaret Hukuku ve AB” alanında da yüksek lisans eğitimi almaya devam etmektedir.

İstanbul Barosu’na 2007 yılında üye olan ve kendi hukuk bürosunu kuran Av. Ali Rıza Yaman, kamuoyuna mâlolmuş davalarda görev almış, Yeni Devir Hukukçular Derneği’nin kurucu başkanlığını yapmıştır.

Avukat Ali Rıza Yaman, Ceza, Ticaret, Bankacılık, Enerji ve İletişim Hukuku alanında çalışmalarını sürdürmüş, Sermaye Piyasası Hukuku üzerine sertifikalar almış, hukuk ve ahlâk felsefesi, ceza hukuku, edebiyat, tarih ve sinemaya dair makaleleri çeşitli dergilerde yayınlanmıştır.

Av. Dr. iur. Murat Can ATAKAN, LLM

Almanya/Köln

Yaman Hukuk Bürosu’na ticaret hukuku alanında danışmanlık yapan Av. Dr.iur. Murat Can Atakan, doktora ve yüksek lisansını Almanya’nın Göttingen Üniversitesi’nde yapmış olup, hâlen Köln Üniversitesi- Altınbaş Üniversitesi Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışındaki hakemli dergilerde birçok makalesi yayınlanan ve hâlen Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi’inde öğretim üyesi olan Av. Dr.iur. Murat Can Atakan’ın ilmî- akademik çalışmalarına ve idarî görevlerine aşağıda yer verilmiştir.

Erhan ÇİFTÇİ

Yaman Hukuk Bürosu’na ve müvekkil şirketlere yatırım ve yönetim stratejisi belirleme ve süreçleri yönetme, malî danışmanlık ve yönetim organizasyonu başta olmak üzere birçok alanda danışmanlık yapan Erhan Çiftçi, lisans eğitimini Cambridge College’de, MBA eğitimini ise Tufts University, Fletcher School’da yapmıştır.

Gerek Türkiye’de ve gerekse yurtdışında birçok holding ve şirketin çeşitli kademelerinde yönetici olarak görev alan Erhan Çiftçi’nin ilmî- akademik çalışmalarına ve idarî görevlerine aşağıda yer verilmiştir.

Dr. iur. Dağlar EKŞİ, LLM

Yaman Hukuk Bürosu’nda ticaret ve medenî hukuk alanında danışmanlık yapan Dr.iur. Dağlar Ekşi, Hacettepe Üniversitesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Başkanı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Görevlisidir.

Yüksek lisans ve doktorasını Ankara Üniversitesi’nde yapan, yurtiçi ve yurtdışında çalışmaları yayınlanan Dr.iur. Dağlar Ekşi’nin ilmî- akademik çalışmalarına ve idarî görevlerine aşağıda yer verilmiştir.

Dr. iur. Taylan Özgür KİRAZ, LLM

Yaman Hukuk Bürosu’na icra- iflâs hukuku, konkordato alanında danışmanlık yapan Dr.iur. Taylan Özgür Kiraz, medeni usul hukuku (Zivilprozessrecht) ve icra iflas hukuku (Zwangsvollstreckungsrecht) alanındaki araştırmalarını Freiburg Albert Ludwig Üniversitesi’nde yapmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışındaki hakemli dergilerde birçok makalesi yayınlanan ve hâlen Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr.iur. Taylan Özgür Kiraz’ın ilmî- akademik çalışmalarına ve idarî görevlerine aşağıda yer verilmiştir

Prof. Dr. Mehmet MELEMEN

Uluslararası Ticaret Uzmanı

Yaman Hukuk Bürosu’nda uluslararası ticaret alanında danışmanlık yapan Prof. Dr. Mehmet Melemen, lisans, yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi’nde yapmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışındaki hakemli dergilerde birçok makalesi yayınlanan ve hâlen Marmara Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Mehmet Melemen’in ilmî- akademik çalışmalarına ve idarî görevlerine aşağıda yer verilmiştir.